Můj příběh
Vyrůstala jsem v rodině, která mi poskytla vše nezbytné pro můj život a mé vzdělání. Věřím, že mě rodiče milovali a dali mi tolik své lásky, kolik mi byli schopni dát. Přesto jsem někdy cítila, že jsem tak nějak sama. Jako malé dítě jsem milovala čas strávený s jednou ze svých babiček, která mi v době, když jsme byly spolu, věnovala většinu svého času. Prostě byla tu pro mne a já pro ni. A pak najednou, jedno nedělní odpoledne před vánočními svátky v čase, který jsme si společně užívaly, ji postihla mozková příhoda, odvezla ji sanitka a za pár dní zemřela.
Pro mne ve věku 6 let to bylo něco tak bolestivého, nespravedlivého a navíc pro mne nejmilovanější osoba odešla nečekaně a bez rozloučení. Až teprve v dospělosti jsem zjistila, jak moc ovlivnila i tato událost mé partnerské vztahy. Moji rodiče byli většinu času zaneprázdněni. Můj otec byl úžasný táta, který všechny trable v životě řešil s klidem a s rozvahou. Ale byl tichý a uzavřený. Cítila jsem, že mne miluje a má o mne starost, ale své city málokdy vyjádřil nahlas. Naopak moje máma, coby kantorka, by ráda měla všechny členy domácnosti na povel jako děti ve třídě, a to se mi nikdy moc nelíbilo.
Už jako dítě jsem se proti tomu ohrazovala, což způsobovalo menší nebo větší rozepře. Stěžejní pro mou mámu bylo, abych měla dobré známky, vystudovala školy a byla v očích veřejnosti bezproblémová. Často mi byly dávány za příklad jiné děti, jak jsou chytré, co všechno umí. To vše ve mně nechalo pocit „ nedostatku lásky“, boj o přízeň a snahu dokazovat, že taky něco umím. Každá mince má však dvě strany a já se zase brzy naučila samostatnosti. Mnoho let jsem se necítila dost dobrá v soukromém životě, dostatečně milovaná a konflikty s mámou pokračovaly i v dospělosti když jsem byla srovnávána s jinými lidmi, kteří mi byli dáváni za vzor.
Jsem extrovert, a to bylo možná i důvodem, proč jsem se ve svých 18 letech rozhodla pro povolání, které je o práci s lidmi, o řešení jejich problémů v době jejich vzletů i pádů. Svou práci jsem milovala. O co míň se mi dařilo v partnerských vztazích, o to více jsem se realizovala a dařilo se mi v práci. Dnes již vím, že nelze utíkat sama před sebou, před svými myšlenkami a pocity a že tento způsob života mohl být jen dočasný. Když jsem nebrala dostatečně vážně signály, které mi život dával, že takhle dále ne, nemohlo vše dopadnout jinak než zdravotními problémy, naprostou rezignací na partnerský vztah a vyčerpáním. Dlouho jsem nechápala, že tato velmi bolestivá situace, může znamenat pro mne tu nejlepší věc, která se mi v dané době mohla přihodit a měla mi něco ukázat, něco mne naučit. Samozřejmě až mnohem později jsem si uvědomila, že to byl můj naučený způsob myšlení.
Paradoxně v době, kdy jsem se cítila velmi špatně, jsem se rozhodla svůj život změnit. Nikdy jsem se ve škole ani v rodině neučila, jak pracovat s myšlenkami, emocemi a co vše skrývá podvědomí. V tu dobu jsem si vzpomněla na trochu již zaprášené knihy v mé knihovně, které jsem dříve hltala od autorů Carnegie, Kiyosaki, Canfielda, Hilla a dalších. Postupně jsem se dopracovala až ke koučinku. K oblasti, kterou jsem dříve zatracovala. Pomalu jsem začala rozmotávat klubíčko až do svého ranného dětství a přicházela si na to, jaké události, okamžiky a třeba i jednotlivé věty pronesené na mou adresu ovlivnily následně můj život v mnoha rovinách. Ta cesta nebyla jednoduchá, ale stála zato. Začala jsem se vracet sama k sobě, pochopila jsem, co znamená sebeláska, sebeúcta a jak jsou důležité pro život každého z nás. Víra sama v sebe je základní odpovědí na všechno. Svůj příběh jsem zde napsala s vědomím, že jen já sama jsem odpovědna za to, jak žiji a svých rodičů si vážím a miluji je.
Víra v sama sebe je základní odpovědí na všechno.
Nadcházející kurzy
“ Žijete život jaký chcete Vy nebo plníte cíle ostatních lidí? „
Kde? Ollies bistro, Výstavní 2968/108, 703 00 Ostrava Kdy? 28. listopadu, 2024
od 17-18 hod
Co vlastně znamená žít " úspěšný život " ? Podíváme se na věci, které každého z nás zajímají : - je možné zbavit se problémů ve svém životě a jak se naučit je řešit, - co to vlastně znamená, že mám vystoupit ze své komfortní zóny a proč je to v našem životě tak důležité se naučit, - proč bychom se měli naučit v životě dělat a přijímat změny, - úspěšní versus neúspěšní lidé - čím se vlastně od sebe tyto dvě skupiny lidí odlišují, - kam se chcete na své cestě životem zařadit Vy? Mezi kterou skupinu lidí? Rozhodnutí závisí jen na nás a nikoliv na vnějším světě kolem nás.
Chci se zúčastnitKoučink
Koučink nevychází z nějakého předem daného pevného programu, ale vychází z toho, co klient potřebuje v oblasti, kterou si zvolil.
Klient je veden tak, aby si pomocí otázek sám přišel na řešení své situace a uvědomil si odpovědnost za svůj život.
Odpověď na jakoukoliv otázku je ukryta uvnitř každého z nás.
Pomocí koučinku si uvědomíte svůj potenciál a naučíte se žít šťastnější, sebevědomější život.
Koučink Vám pomůže převzít kontrolu and Vaším životem, pomůže Vám žít život jaký chcete a získat vice toho, co chcete.
Koučink vede ke změně života klienta
Více videí